fbpx

Çay Kazanı Kireç Temizleme Bakım İşlemi Çay Makinesi Tamiri Çay Kazanı Servileri

Ürünlerin yıpranmasında baş rol oyuncularından olan kireç tüm ürünler için problem yaşatmaktadır.Su içerisinde bölgeden bölgeye farklılık göstermekte olan kireç farklı renklerde ve farklı oluşum düzeylerinde olabilmektedir.
Beyaz olarak da görülebilen kireç çok uzun süre temizlenmemesi durumunda kalınlaşır ve kalıp haline dönüşür.Önerilen ise 6 ay süre bandında çay kazanı temizliği yapılmasıdır.Çay makineleri ve çay kazanı için kireç temizliği nasıl yapılır ? anlatmaya başlayalım.

Çay Kazanı Kireç Temizliği Nasıl Yapılır? Kireç Sökücü İle Çay Makinesi Temizleme

Çay kazanı kireç sökücü olarak satılmakta olan bir çok ürün bulunmaktadır.Maraton çay kazanı kireç sökücü ürünü aktif 3 kullanıma kadar olanak sağlayan bir üründür.Başka kullanabileceğiniz ürünler ise porçöz kireç sökücü, limon tuzu olabilir.Şimdi bu üç kolay ulaşılabilen ürün ile temizlik nasıl yapılır ? bilgilendirmesini yapacağız.
Öncelikli olarak belirtmemiz gereken konu ise “ürününüzde çok yüksek derecede kireç var ise ve uzun süre temizlik işlemi yapılmadıysa ürünü ilaçladığınızda delinme gibi sonuçlar ile karşılabilirsiniz.Profesyonel destek almanızı öneririz.Firmamız bakım departmanından bilgi alabilirsiniz.

Kireç temizliğine geçemeden önce asitli ve kimyasal bir işlem yapacağımız için elimizi,yüzümüzü tenimizin gözüken bölümlerini korumaya almalıyız.
Asit vücuda ve kıyafetlere zarar verebilecek bir maddedir.
Çay Kazanı Kireç Temizliği Nasıl Yapılır ? Gerekli Malzemeler Nelerdir?;

  • Çay Kazanı
  • Kireç Sökücü Minimum 3LT
  • Sıcak Su
  • Ağız burun için maske
  • Asitik eldiven yada kalın ameliyat eldiveni(2 adetten fazla takınız)
  • Havalandıralabilir ortam
    Olarak maddelendirebiliriz.Şimdi Kireç Temizliğine Geçelim.

Kireç temizliği için ürünün yarı haznesine kadar sıcak su dolduralım.Eğer ürünü kaynar vaziyette kullanabilirsek fiş ile uzatma gibi bir işlem ile ürünün içinde asitin kaynaması daha iyi sonuçlar oluşturacaktır.

Yarı haznesi sıcak su dolu ürünümüzün içine 3lT porçöz,limon tuzu yada 1.5Lt Maraton KireçMatik dökelim.Kaynar su içerisinde fokurdama şeklinde kabarmalar göreceksiniz asitik köpürmeye göre asit eklemesi yapılabilir.10DK kaynar suda ilacı beklettikten sonra ürün fişe veya gaz bağlı ise kapatalım tüm kabloları çıkartalım
Daha sonrasında ürünün içinde bulunan tüm suyu Atık şeklinde boşaltalım ve ürünün içinde asit olarak hiçbir unsur kalmadığına dikkat edelim.

Daha sonra çay kazanı veya çay makinesinin alt haznesine yan bölgelerine ufak tıklamalar şeklinde kireci düşürücü işlemler uygulayalım.
Lütfen dikkat yapışmış ve kat olmuş kireçleri kazımaya lütfen çalışmayın.Ürüne zarar verebilirsiniz.Düşen kireçleri ürünün demlik bölümünden elimizle alalım üstü açılır kazanlarda üst kapağı çıkartıp detaylı kireç temizliğinden sonra ürünü en az 3 kez durulama işleminden geçiriniz.
Çay Kazanı temizliğimiz sona ermiştir.Ürün tekrar çalıştırıldığında damla damla etrafından ısındıkça su verebilir.Bu su verme işlemi 12 saate kadar sürebilir sebebi izolasyonlu çay kazanı olduğu için iç izolasyon suyu emdi ve ısındıkça terleme ile atmasıdır.

Kireci tamamen önlemek için profesyonel bir arıtma kullanılarak çözüme ulaştırılabilir.

Çay Kazanı Servis Ve Bakım Aralıkları Nasıl Olmalıdır? Çay Kazanı Yedek Parça Ve Çay Makinesi Bakım Süreleri

Ürünler 6 ay bandında kireç temizliği işlemi görmesi gerekmektedir.Diğer parçalar senelik olarak kullanıma göre değişim gösterebilir.Çay Kazanı Yedek Parçaları musluk, çay kazanı arıtması, flatör, şamandıra , termostat, rezistans değişimi gibi işlemler sorun olması durumunda kullanım ile ortaya çıkacak sorunlardır.Çay kazanı servisi ve yedek parça bilgilendir yazısı paylaşmıştık.Detaylar yazıda bulunmaktadır.

Profesyonel destek için bizi arayabilirsiniz.


Hemen Arayın